Vzkaz paní velvyslankyně

Vážení přátelé,

jsou to již téměř dva roky od mého příjezdu do Prahy a čas zde uběhl rychle, a to zejména v těchto posledních měsících roku 2012, kdy jsme oslavovali 90. výročí diplomatických vztahů mezi Peru a Českou republikou.

Je mi velkou ctí pracovat a žít v Praze, poznávat mnoho měst mimo hlavní město a mnoho lidí, kteří se zajímají o bilaterální vztah mezi našimi zeměmi a o zemi, kterou považují za geograficky „vzdálenou“, ale přitom tak blízkou z hlediska přitažlivosti, kterou probouzí mezi mladými a i ne již tak mladými, ale stále dobrodruhy. Státní, regionální a lokální představitelé, podnikatelé, akademici, studenti a obecně všichni přátelé Peru podpořili a přispěli k úspěchu naší práce během této doby.

Stejně tak i Peruánci, kteří žijí v této zemi, která nás vítá, si uměli vytvořit zázemí v centru Evropy, územím složitějším, než mnoho jiných, mám na mysli především zvládnutí českého jazyka. Je obdivuhodné moci konstatovat, jak dobře si zde vede a pracuje mnoho krajanů a také skrytá touha po udržení si vazeb s Peru a naší kulturou. To je patrné zejména ve dnech, kdy oslavujeme Den nezávislosti, a také nedávno, kdy se otevírala nová peruánská restaurace v Praze.

Opět Vás tímto zvu na návštěvu našich webových stránek a Facebooku, kde najdete novinky o Peru a o této diplomatické misi.

Se srdečnými pozdravy,

Marita Landaveri
Velvyslankyně