Aktivity v Praze u příležitosti státního svátku

25 Červenec, 2013

Ve čtvrtek 25. července se v jednom pražském hotelu v centru Prahy konala oficiální recepce u příležitosti oslav peruánského státního svátku. Mezi 180 přítomnými hosty nechyběli přední čeští představitelé, členové diplomatického sboru, akademici, přátelé Peru a krajané. Nejprve zazněla hymna peruánská, poté česká, v interpretaci Vlada Urlicha na quenu. Podávaly se peruánské speciality a nechybělo ani Pisco Sour a další koktejly z Pisca. Celým večerem příjemně provázeli peruánskou a latinskoamerickou hudbou Vlado Urlich a Carlo Zegarra.

V neděli, dne 28. července, se uskutečnila v  Kostele svatého Tomáše v Praze svatá mše. Následně poté se peruánská komunita a přátelé Peru sešli na malé občerstvení. Při této příležitosti, oslavách státního svátku, paní velvyslankyně Landaveri přečetla zprávu prezidenta Peru věnovanou všem Peruáncům žijícím v zahraničí.

V úterý 30. července uspořádala přes den peruánská komunita, zvláště Peruánci žijící v Brně a v Praze, fotbalové utkání a přátelský oběd v parku na Strahově. Peruánské Velvyslanectví ve spolupráci s organizátory dodalo speciality peruánské gastronomie a pan rada-vyslanec Luis Galindo předal „Pohár Peru“ hráčům, kteří se umístili na prvním a druhém místě.